Nic dobrého

Nezáleží na tom, jak výjimečný nástroj je – když ho dáte do ruky mentálně slabého jedince, v lepším případě z tohoto nevzejde nic, v horším případě z tohoto nevzejde nic dobrého. Je jasné, že pod tím co je dobré, si každý představuje něco jiného. V jedné mnou oblíbené písni se zpívá: “Sedmerokrát…” – v mé nynější představě samozřejmě zcela vytržené ze spolutextu. Asi jako každého mě lákají velké výzvy, v mém případě však zcela liché. Jakmile jsem s takovou postaven tváří v tvář, zaleknu se a raději utíkám do své ulity nedostatečností a hloubání nad tím, ne kde jsem udělal chybu, ale kde ji zcela jistě udělám, pokud se s ní pustím do křížku. Nejsem však příliš dobrý běžec a za nedlouho jsem výzvou opět dostižen, předběhnut a ji vystaven – v lepším případě mi jen ukáže na krátkou chvíli záda a pak běží směle vpřed do dáli někam předemne. Když se toto stane, pak přejdu v pomalou chůzi a jak nemilé je pro mě zjištění, že když narazím na udýchanou osobu u cesty, je to právě ona! A vše se vrací sice na jiném místě, však do výchozího bodu. A po několika opakováních tohoto scénáře společně s ní narazím na jejího přítele či rovnou manžela. A to je pak má smůla, jelikož už je mi tak zcela jasné, že na tu výzvu jednoduše nemám.

Do úst mi byla vložena schopnost řeči, do rukou schopnost psaní slov. Naneštěstí jsem stále v křeči. Neumím prospěšným způsobem použít ani ten nejzákladnější nástroj, který člověk má. Zmohu se jen na vzlikání a vzdech. V ještě horším případě chrčím a slintám nad úspěchy druhých. Nejsem si však zcela jist, zda-li je to pýcha, kdo mými plicmi dýchá. Pak je to třeba zlost a zášť, nebo možná jenom pouhá mýlka. Tady by se rýmoval plášť a chvilka. Smajlík se sem nehodí, ale chtěl bych se tím vysmát sám sobě. Slova jsou silná, pouze pokud vzcházejí z mysli člověka, který je považován za silného – já jsem zatím jenom ztloustnul, ale na síle nenabral.

Tak mi nezbývá, než doufat, že když se mě facebook ptá, co se mi honí hlavou, má odpověď na tuto otázku snad někoho posílí jinak než do pouhé šíře. Zdraví vás extrémista (hraničník 😛 ) bezvěrec (to je jen joke joke joke jokel, jo kel).

(P.S. A MŽ bych řekl: “Odpovídám na nedotazy.” a pokládám otázku: “Vážně ještě existuje něco jako happyend?”)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *