Týrání zvířat

Možná jsem jen paranoidní, ale to bohužel nepoznám. Vylezu z Tesca a slyším: “Tomu ne, ale třeba tomuhle – takovejm debilům uřezat hlavu, komentátor.” Vážně nechápu, proč si hned tam neposloužil… že by se bál množství svědků a následného vězení? Sice jen s rozsudkem za tyrání zvířat, ale i tak. A co můžu vlastně vědět? Třeba by mu lidé okolo ještě zatleskali a někdo by poznamenal něco na způsob: “No jo, ale kdo to bude uklízet?” Tací slovně slintající řezači hlav, kteří prožívají extázi a vzrušení ze zadostiučinění postupu na žebříčku u jejich podobně smýšlejících kamarádů a kamarádek takových, že by je hodili přes palubu při prvním závanu spoluúčasti na trestném činu, jsou pro mě něčím tak nepředstavitelným, že v takovou chvíli opravdu prožívám silný vnitřní rozpor ohledně toho, zda-li to co jsem slyšel, není jen přebujelou fantazií mé paranoiou postižené mysli. Jestli mám strach? Ano mám. Ale ten strach se nijak nelyší od strachu z rakoviny plic, varlat či konečníku, nebo mého strachu, který prožívám, když mám vyjít mezi větší množství lidí. To co se mi však v tu chvíli připočítá ke strachu, je všeobjímající vztek o rozměrech a hmotnosti malé velké černé díry (ne, není to p**el!).

Snad že bych nechápal, že jsem nevítaný host? Snad že nebylo by mi jasné, že mě máte dost? Možná víc než kdy by jste si přáli a viděti mě lepší jenom z dáli. Že má přítomnost vás pálí, že raději by jste se smáli? Že zloba již je minulostí, všade už jí bylo dosti? Že když zničíte mě snad, bude vás mít někdo radši, najde se kdo další, kdo bude vás mít rád? Že až promění se poslední kapka krvé mé v prach, až můj život možná právě skončíš ty a bude z tebe vrah? Myslíš, že právě v tom najdeš své štěstí? Tak nečekej, vraž mi jednu pěstí. A kdyby to snad málo se ti zdálo, že kolem toho dosti málo bylo haló, pak znič lidstvo celé, budeš tu sám v cele, sám na planetě Zemi, nepřekonán všemi. Tys ten kdo přehánení hanil, tím samým jsi pak však další ranil. O tobě píši tu jak o sobě samém, ty však to pochopils jen málem (nebo v malém – jak kdo chce, abych snad se nedopustil renonce). A jak ty já, já ty, inspirován všemi, padneš, padnem spolu k zemi. (Zasažení kulí bolí atd. …)

Myslím, že celý vtip bude nejspíš v tom, že není mnoho různých mizerných životů, ale že mizerný je jen ten jeden život každého ze všech. Je nekonečno způsobů jak cokoliv pokazit nebo zničit a není žádný správný nebo prospěšný způsob, který by se sebou sám zavděčil všem. Představa utopie je mylná, protože to jediné co je smyslem života, jsou pochyby o čemkoliv, které jediné znamenají změnu směru či cíle ať už kladně nebo záporně vnímaným způsobem. To celé je podporováno a zároveň podporuje celkové napětí v tom, čemu říkáme společnost. Ve vesmíru zdá se, vše podléhá síle. Síle vazby – naposledy, mám za to, to snad byla gravitace. A pak touze autonomních (o samotě fungujících [provádějících určitou/neurčitou činnost]) entit (jednostranných úkazů vyskytujících se v malém či větším počtu – jednotlivostí) to vše zvrátit (překlopit na opačnou stranu straně předcházející .. nepleťte si s více složeným slovem vyzvrátit, které je sice dané směru předcházejícímu, ale probíhá jednosměrně opačným směrem bez “možnosti návratu”).

Člověk se odvážil bezzábrané pudové chování pojmenovat zvěrstvem. Někdo to může pokládat za urážku zvířat, ale mám za to, že tento výklad je milný a zvěrstvo ve skutečnosti znamená zvrácené chování vůči “všeobecně” (obecněji) přijímané víře.

Jaká je tedy volba mezi eliminací (odstraněním) a změnou? To první je rychlejší, to druhé stojí úsilí někdy vnímané i jako zbytečné, protože se jeví jako liché (bez účinku). Říká se, že některé věci si nelze vybrat, to však není pravda. Vybrat si lze cokoliv, ale to ještě neznamená, že to lze mít. A to celé je vysvětlení jednoduchého a velmi známého předpokladu: “Násilí plodí násilí.” A nelze nezmínit: “V jednoduchosti je krása.” což si navzájem protiřečí, jelikož násilí je vcelku jednoduchá záležitost, nepříliš náročna na prostředky.

Papa 🙂 (“kecám” – někteří mě ještě dnes nejspíš “uvidí”)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *