Inspirace

Někdo říká, že důležitá je inspirace, někdo tvrdí, že tvrdá práce, to k tomu, aby si člověk splnil svůj sen.

Nejsem z toho moc moudrý a to i když se objeví pojetí toho, že je k tomu třeba obojího.

Vše to píši s těžkým srdcem. A těžko se mi u toho dýchá, to i snad proto, že se v tom topím. Nechci, aby se někdo nechal tímto zmást, že je pro něj snad vše ztracené. Toto je můj pocit, můj problém a můj odraz v zrcadle.

Nejde o to, čím jsem handicapován, ale o to, že s tím nejsem schopen naložit tak, abych své nedostatky odstranil, nebo alespoň obešel, nebo ze svého nedostatku dokonce učinil přednost. Kéž bych měl k sobě příručku bezpečného zacházení.

Někdo chce světový mír a je nešťastný z toho, že nemá prostředky k jeho dosažení. Sám si sobecky nepřeji nic jiného, než najít alespoň nějakou část vlastního vnitřního klidu a totéž bych přál i všem ostatním, jelikož je mi jasné, že toho prvního zmíněného lze jen těžko dosáhnou bez toho druhého.

Nejsem schopen porovnat se sám se sebou a to celé mě vede jen a pouze k dalším přestupkům vůči člověku, kterým bych chtěl být. Jak bych třeba jen mohl nechat kohokoliv vložit ve mě jeho důvěru, když nejsem schopen věřit sám sobě? Stačí přeci jen mé vlastní zklamání, než aby kvůli naději nebo víře, že je ve mě snad něco víc, byli zklamaní i další a další, nepočítaje ty, kteří už si zkušeností se mnou prošli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *